Novinky

Vyšetřování s kriminální policií a NCOZ
1.4.2021

V rámci dobrovolnické aktivity jsme se (Cyber Rangers a Jan Pilar) na přelomu roku účastnili vyšetřování s kriminální policií a NCOZ. Společně jsme identifikovali důkazy, které jsme získali a korelovali se signály z technologií jako Microsoft Defender for Endpoint, Azure Sentinel, Log Analytics, Security Onion 2, Wireshark, Network Miner, Cuckoo-Droid, Cuckoo a Android Debugger Bridge. Díky korelaci jsme vytvořili set nepopiratelných důkazů, které napomohli policii k dopadení pachatele. Jak to celé dopadlo se dočtete v článku Policie. Bližší informace naleznete zde.


Bezpečnost firem ohrožují jejich vlastní lidé, v kyberprostoru se vyplatí nulová důvěra, radí etičtí hackeři
30.3.2021

Marek s Hejdou, kteří kolem své firmy Cyber Rangers vybudovali i aktivní komunitu fanoušků kybernetické bezpečnosti, ale upozorňují, že z umělé inteligence se v očích části manažerů stalo cosi jako samospásné řešení. „A ničím takovým není,“ upozorňuje Hejda. A dává příklad: „Člověk je pořád potřeba. Časem se to změní, ale teď pořád ještě potřebujete člověka, který hlášení překontroluje a rozhodne, co se bude dít.“ Celý článek si můžete přečíst v rámci Hospodářských novin zde.


MS Talks - Cyber Security 2
9.11.2020

V pořadí šesté vysílání MS Talks ze dne 22. 9. 2020 je v podcastu. Tematicky se vrací ke kybernetické bezpečnosti a snaží se na ni pohlédnout optikou zástupce firem. Co můžu dělat, pokud jsem napaden a jak tomu předcházet? Hosty z řad oborových expertů tentokrát byli Paula Januszkiewicz ze CQURE, Peter Fifka z Microsoftu, Rastislav Janota z National Cyber Security Center SK-Cert, Jan Marek ze Cyber Rangers a Michal Merta ze společnosti Accenture. Zde a zde přinášíme celý záznam diskuze, která tentokrát proběhla v angličtině.


Forbes Stay Secure 2020
2020

Forber speciál. České firmy pod palbou: Největší kyberhrozby současnosti a jak se jim bránit. Speciál najdete zde.


Forbes BrandVoice #003 - Petr Váša (Microsoft) a Daniel Hejda (CyberRangers)
2020

Jak útočníci zneužili pandemii koronaviru? Proč se smějí představě hackerů z fotobank, mladíků sedících v kapuci v temném koutě? Jak vypadají doopravdy? Jaké zásady by měly firmy při tvorbě svého defenzivního štítu dodržovat? Jsou útoky na české nemocnice a další státní instituce jen špičkou ledovce? A lepší se kyberbezpečnostní úroveň v českých firmách? Celý díl Forbes podcastu si můžete poslechnout zde.